Je Fico scientológ?

Autor: Peter Šimko | 19.3.2014 o 8:00 | (upravené 8.4.2015 o 22:57) Karma článku: 14,62 | Prečítané:  2492x

O scientológii na Slovensku donedávna nikto nič nevedel (nanajvýš čítame o záhadných aktivitách Toma Cruisa), kým nevyrukoval Róbert Fico so svojou antikampaňou proti Andrejovi Kiskovi. Ľudia už našťastie nie sú takí sprostí ako za Mečiara, čoraz viac ľudí už rozmýšľa nad výrokmi politických tárajov a populistov a na rozdiel od 90-tych rokov majú všetci prístup k internetu, preto si môže každý o čomkoľvek a o komkoľvek všetko vygúgliť.

Myslím, že členovia scientologického hnutia môžu byť nadšení, akú im Fico robí reklamu. Včera sa objavila v médiách informácia, že Fico dáva scientológom štátne zákazky. Nemôžem sa ubrániť podozreniu, či náhodou Fico nie je akýmsi vedomým propagátorom scientológov.

Peniaze pre scientológov

A teraz vážne, milí čitatelia, prečítajte si informácie na internete (každú informáciu berte samozrejme s rezervou), alebo ešte lepšie, prečítajte si niektoré knihy od L. R. Hubbarda, zakladateľa a duchovného otca scientológie, pretože kniha ešte nikomu neodhryzla z nosa. Knihy bežne dostanete v knižnici alebo si ich kúpite v scientologických centrách. Keď si utvoríte aký - taký obraz o scientológii na základe objektívnych informácií, odrazu začnete mať pocit, že Ficove výroky typu „Scientológia je nebezpečná a škodlivá!" sú primitívnym a účelovým zavádzaním a strašením.

Scientológovia nie sú sekta, ako klame Fico. Definícia: „Sekta je náboženská skupina odštiepencov od základnej cirkvi, uzavretá politická alebo náboženská skupina". Scientológovia nie sú odštiepenci, ide o cirkev, založenú na pôvodnom učení L. R. Hubbarda, a už vôbec nie je nejaká tajná alebo uzavretá, či nedajbože zakázaná. Poznám veľa scientológov (ja medzi nich nepatrím), sú to slušní, príjemní a otvorení ľudia. Na Slovensku zatiaľ hnutie nie je cirkvou, pretože k tomu je potrebných 20 000 členov a ich je len okolo 2000, zatiaľ fungujú ako niekoľko občianskych združení, oficiálne registrovaných na Ministerstve vnútra SR.

Niektorí Ficovi súperi v 1. kole prezidentských volieb sú pravoverní katolíci (Procházka, Hrušovský, Čarnogurský), ktorí tiež nenechajú na scientológoch suchú nitku, pretože ide o konkurenciu. Náboženstvo je predsa najlepší biznis a katolícka cirkev jedna z najvplyvnejších finančných skupín, bohatšia ako boh. Pritom scientológovia financujú svoju činnosť z príspevkov svojich členov, na druhej strane katolícku cirkev z nepochopiteľných dôvodov platí štát, čiže my, daňoví poplatníci.

Na svete sú rôzni ľudia a každá dobrá myšlienka sa dá vždy zneužiť. Ježiš Nazaretský je vzorom pre našu morálku a čo z jeho myšlienok urobili ľudia? Intrigy, križiacke výpravy, upaľovanie bosoriek, platenie odpustkov a pogromy na Židov. A predsa nikto nehovorí, že katolíci sú nebezpeční. Karol Marx bol neškodný filozof, napísal Kapitál a jeho myšlienky boli zneužité na masové vraždenie a zotročovanie ľudí. Prečo komunistovi Ficovi nikto nevyčíta príslušnosť k zločineckej organizácii?

Možno sa nájde veľa dôverčivých ľudí, ktorí sa nechajú vodcom zastrašiť, ale nebude ich zďaleka dosť na to, aby odvrátil v druhom kole svoj debakel. Fico je už teraz mŕtvy muž. Ja osobne politickú mŕtvolu voliť nebudem. Svoj hlas dám budúcemu prezidentovi Andrejovi Kiskovi.

Andrej Kiska mi pripadá ako slušný človek, má za sebou úspešný príbeh podnikateľa, zamestnáva veľa ľudí, taký človek je určite zodpovedný a zvládne prezidentský úrad bez problémov. A konečne budeme mať prvého nekomunistického prezidenta. To je pohoda!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?